5 ایده منظره سازی برای تلفیق خانه خود با طبیعت

بازگشت به وبلاگ
6 ایده منظره سازی برای تلفیق خانه خود با طبیعت

«درمورد طبیعت مطالعه کنید، طبیعت را دوست داشته باشید، نزدیک طبیعت باشید. هرگز شما را ناامید نخواهد کرد.» فرانک لوید رایت

بشر از دوران باستان در تلاش بوده است تا به طبیعت دست یابد. آوردن طبیعت به داخل خانه ها و به ویژه گیاهان تأثیر مثبت فوق العاده ای در خانه شما دارد. آنها نه تنها هوا را در محیط داخلی تصفیه می کنند، بلکه در مبارزه با پدیده مدرن سندرم ساختمان بیمار هم مفید هستند.

چگونه طبیعت را به خانه خود بیاوریم؟

در اینجا ما 6 ایده منظره سازی ساختمان که طبیعت را از طریق طراحی به خانه شما وارد می کنند، بررسی می کنیم. برخی از این ایده ها مربوط به خانه های بزرگ است و برخی دیگر به اندازه ای ساده هستند که برای آپارتمان های کوچک شهری عملی می باشند.

1. باغ های عمودی و دیوارهای سبز

فضای افقی کافی ندارید؟ عمودی فکر کنید. روش پرورش گیاهان روی صفحه یا دیوار عمودی معمولاً «دیوار سبز» نامیده می شود. دیوار می تواند به طور کامل یا فقط به طور جزئی با گیاهان پوشانده شود. آب مغذی برای تغذیه گیاهان از روی یک سطح عمودی جریان می یابد. می توانید آنها را به صورت دستی یا قطره ای آبیاری کنید زیرا که هر دو روش خوب عمل می کنند.

با این وجود، نگهداری از باغ های عمودی کمی سخت تر از باغ های پربار است. از طرف دیگر، در مقایسه با باغ های حیاط از شرایط نگهداری نسبتاً کمی برخوردار هستند. آنها همچنین می توانند به نقطه کانونی واقعی یک اتاق تبدیل شوند.

از این روش می توانید برای نمای بیرونی ساختمان ویلایی خود استفاده کنید و نمایی زیبا و چشم نواز را به وجود آورید.

باغ های عمودی و دیوارهای سبز

2. ایحاد فضای سبز داخل حیاط

ایجاد فضای سبز شما را قادر می سازند طبیعت را به طور کامل در زندگی روزمره خود بگنجانید. آنها نه تنها شما را با طبیعت پیوند می دهند بلکه سبک زندگی خودکفا و پایدار را در خانه شما ارتقا می دهند. علاوه بر این، از این روش برای کوچکترین آپارتمانها نیز میتوانید استفاده کنید.

باغ های تولیدی یک راه حل پایدار با بودجه کم است و شما را از مزایای پرورش مواد غذایی پاک و ارگانیک برخوردار می کند. بنابراین، چه کسی گفته است که طبیعت فقط برای میلیاردرهایی است که صاحب باغ های عظیم و منازل لوکس هستند؟

3. ایجاد باغچه در حیاط های کوچک همراه با روشنایی

آیا حیاط های کوچک هرگز از رده خارج می شوند؟ داشتن حیاط های کوچک ایده بسیار خوبی برای منظره سازی ساختمان است که طبیعت را به داخل خانه می آورد.

اگر در حال حاضر چراغ هایی را برای روشنایی در خانه خود نصب کرده اید، ایجاد باغچه در زیر آن را در فراموش نکنید. برای حداکثر شفافیت اطراف آن را با شیشه محصور کنید و گیاهان مرتفع را انتخاب کنید. پیشنهاد ما نخل رویال “Roystonea Regia”، نخل تراولِر Ravenala Madagascariensis”” و اسپنلِس یوکا Yucca Elephantipes”” است.

با این حال، توجه داشته باشید که باغ های زیبا و حیاط های کوچک نیاز به نگهداری زیادی دارند. بنابراین، مطمئن شوید که دائماً از منطقه کوچک و گرانبهای خود مراقبت کنید.

4. ایجاد استخر و فواره های آب

فواره های آب، چشمه ها و استخرها در طراحی مدرن مسکونی محبوب هستند. از عناصر آب گاهی اوقات برای نشان دادن شکوه و عظمت استفاده می شود، اما هدف واقعی آنها فقط تزئین مجتمع های لوکس و ویلاهای فانتزی است. اگر در منطقه ای با آب و هوای گرم و خشک زندگی می کنید، عنصر آب باعث مرطوب شدن هوا و خنک شدن اطراف می شود. در همین حال، آنها تقریباً فوراً شما را به طبیعت متصل می کنند.

عناصر آب از موثرترین ایده های منظره سازی ساختمان است که ما را در تماس مستقیم با طبیعت قرار می دهد. به علاوه، این یک روش عالی برای استفاده از عقاید فنگ شویی در خانه شما است و باعث ایجاد انرژی مثبت می شود.

ایجاد استخر و فواره های آب

5. گیاهان بالارونده و موچسب ها

آیا می دانید طبیعت به معنای واقعی کلمه می تواند از سراسر خانه شما بالا برود؟ آرزوی شما به راحتی برآورده می شود. گیاهانی مانند تاک، گیاهان بالارونده و موچسب ها را پرورش دهید. آنها هر خانه ای را از داخل و خارج شاداب می کنند. همچنین، آنها به خانه نمای مدیترانه ای می بخشند و کاشت آنها فوق العاده آسان است.

این گیاهان به طور طبیعی در سراسر نمای خانه پخش و پراکنده می شوند و نگهداری آنها بسیار آسان است. بنابراین، شما می توانید از داشتن گیاهانی مثل “Bougainvilleas” رنگارنگ که به پنجره شما می چسبند، لذت ببرید. با این حال، موثرترین راه برای ادغام آنها استفاده از آنها در سقف پاسیو و تراس فضای باز است. این یکی از ساده ترین و ارزان ترین ایده های منظره سازی ساختمان محسوب می شود.

گیاهان بالارونده و موچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بازگشت به وبلاگ