آسمان مجازی اتاق کودک

بازگشت به وبلاگ
آسمان مجازی اتاق کودک

اتاق خواب مکانی برای استراحت و کسب آرامش است. رنگ‌ها و طرح‌هایی که برای اتاق خواب در نظر گرفته می‌شوند، نقش مهمی در این زمینه ایفا می‌کنند. آسمان مجازی یکی از ابزارهایی است که می‌تواند به شما در دستیابی به این هدف کمک کند.

از آسمان مجازی برای قسمت‌های مختلف خانه از جمله اتاق خواب، آشپزخانه و حتی سرویس بهداشتی استفاده می‌شود. اما یکی از مناسب‌ترین مکان‌ها برای استفاده از آن، اتاق خواب کودکان است. اگر در طراحی آسمان مجازی اتاق کودک روحیات کودکان در نظر گرفته شود، محیط به فضایی آرام‌بخش برای آن‌ها تبدیل می‌شود.

از آسمان مجازی می‌توان برای اتاق خواب کودکان، مهد کودک‌ها و اتاق دندانپزشکی کودکان استفاده کرد. با این کار، فضا برای کودکان زیباتر و مفرح‌تر می‌شود. تحقیقات نشان داده استفاده از رنگ‌های متنوع در محیط و رنگ آمیزی ساختمان به صورت اصولی به کاهش استرس و افزایش قدرت یادگیری کمک می‌کند.

آشنایی با آسمان مجازی‌

سقف کاذب به سقفی گفته می‌شود که پایین‌تر از سقف اصلی قرار می‌گیرد. این سقف به دیوارها متصل شده و وزن آن توسط سازه اصلی تحمل می‌شود. انواع مختلفی از سقف کاذب وجود دارد که یکی از آن‌ها آسمان مجازی است.

آسمان مجازی نوعی سقف کاذب است که معمولا روی آن تصاویر مختلفی از مناظر طبیعی چاپ شده است. یکی از ویژگی‌های این نوع سقف قابلیت عبور نور است. به همین دلیل، نورپردازی مناسب می‌تواند زیبایی آن را افزایش دهد.

آشنایی با آسمان مجازی‌

امروزه وجود ساختمان‌های بلند مرتبه بسیاری از افراد را از دیدن آسمان محروم کرده است. به همین دلیل، در سال‌های اخیر ایده استفاده از تصاویر طبیعت در سقف منازل شکل گرفته است. معمولا برای سقف از تصاویر مربوط به آسمان و سایر مناظر طبیعی استفاده می‌شود. برای کودکان می‌توان از تصاویر دیگری شامل شخصیت‌های کارتونی هم استفاده کرد.

زندگی شهرنشینی تاثیر مخربی روی روح و روان ساکنان شهرهای بزرگ و شلوغ دارد. این تاثیر به قدری زیاد است که بشر همواره سعی کرده به روش‌های مختلف با آن مقابله کند. المان‌های بکار رفته در طراحی داخلی منزل ایرانی، یکی از عواملی هستند که می‌توانند آرامش را به زندگی انسان برگردانند. یکی از این  المان‌های آرام‌بخش، آسمان مجازی است.

آسمان مجازی روح تازه‌ای به محیط می‌بخشد و تاثیر خوبی روی خلق و خوی افراد دارد. به طوریکه، طرح‌های آن اضطراب و استرس را کاهش داده و به داشتن خواب راحت کمک می‌کند.

مزایای استفاده از آسمان مجازی اتاق کودک

  • بسیاری از کودکان از تاریکی اتاق وحشت دارند و به همین دلیل تمایلی ندارند شب‌ها تنها بخوابند. بکارگیری نورپردازی مناسب در آسمان مجازی، میزان تاریکی اتاق خواب را کاهش می‌دهد. در نتیجه، موجب از بین رفتن ترس کودکان می‌شود.
  • در شرایطی که اتاق خواب کوچک است، استفاده از رنگ‌های روشن در طراحی سقف باعث می‌شود فضا بزرگتر به نظر برسد.
  • آسمان مجازی دارای طرح‌ها و رنگ‌های متنوع است و حتی امکان چاپ عکس‌ اختصاصی روی آن وجود دارد. بنابراین، می‌توانید با توجه به دکوراسیون اتاق کودک و روحیات او طرح مورد نظر را انتخاب کنید.
  • اگر نورپردازی مناسبی داشته باشد، نیاز به روشنایی مرکزی از جمله لوستر را برطرف می‌کند. در این حالت می‌توانید از آباژور یا چراغ مطالعه به عنوان نور فرعی استفاده کنید.
  • ضد آب و قابل شستشو است. به همین دلیل، به راحتی با مواد شوینده تمیز می‌شود.
  • به سرعت نصب می‌شود.
  • تعمیر و نگهداری آن راحت است.
مزایای استفاده از آسمان مجازی اتاق کودک

نحوه طراحی آسمان مجازی اتاق کودک

آسمان مجازی شامل بخش‌های مختلفی از جمله تایل، ابزارهای نورپردازی و سازه سقف کاذب است. طرح مورد نظر شما روی تایل‌ها چاپ می‌شود. از طرح‌های مختلفی می‌توان برای اتاق خواب کودک استفاده کرد. اما استفاده از طرح‌های کارتونی ارجحیت دارد. قیمت تایل‌ها به اندازه آن‌ها بستگی دارد. در حال حاضر، سایزهای مختلفی از تایل‌ها در دسترس هستند.

نورپردازی مهم‌ترین بخش آسمان مجازی را تشکیل می‌دهد. چون تاثیر زیادی روی زیبایی سقف اتاق دارد. نورپردازی به کمک لامپ‌های مختلفی از جمله ال ای دی (LED)، اس ام دی (SMD)، مهتابی و همچنین لامپ‌های T4 و T5 انجام می‌شود.

سازه‌های سقف کاذب، بخش دیگری از آسمان مجازی اتاق کودک را تشکیل می‌دهند. این سایزه‌ها که از جنس پروفیل یا نبشی هستند در سایزهای مختلف تولید می‌شوند. ابعاد سازه‌ها 30 در 30، 60 در 60 و 60 در 120 است. تایل‌ها که طرح مورد نظر روی آن‌ها چاپ شده، روی این سازه نصب می‌شوند. بنابراین، هر زمان که بخواهید می‌توانید به راحتی آن‌‌ها را از سازه جدا و طرح جدیدی نصب کنید.

سقف کشسان یا کششی

نوعی آسمان مجازی و یکی از جدیدترین انواع سقف کاذب است. این سقف کاذب از پارچه‌های پی وی سی (PVC) ساخته شده است. این پارچه‌ها محکم و غیرقابل اشتعال بوده و خاصیت کششی دارند. بنابراین، با هیترهای صنعتی به آن‌ها گرما داده می‌شود تا به اندازه مورد نظر برسند.

سقف کششی را به صورتی نصب می‌کنند که با سقف اصلی مقداری فاصله داشته باشد. در این روش، نورپردازی در زیر یا روی سقف کششی انجام می‌شود. برای نورپردازی سقف کششی از رشته‌های SMD و RGB، کریستال‌های سواروسکی، هالوژن و … استفاده می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بازگشت به وبلاگ