ترندهای برتر طراحی دکوراسیون آشپزخانه در سال 2020

بازگشت به وبلاگ
ترندهای برتر طراحی دکوراسیون آشپزخانه در سال 2020
ترندهای برتر طراحی دکوراسیون آشپزخانه در سال 2020

در دهه‌های پیشین، آشپزخانه در قسمت پشتی خانه پنهان شده بود. مکانی بود که وعده‌های غذایی در آن آماده و ظروف کثیف شسته می‌شد. حالا در سال 2020 قرار داریم و آشپزخانه، امروز نقش بسیار متفاوتی دارد. امروزه آشپزخانه محل کانونی منزل است، مکانی که همه افراد را در ابتدای روز یا بعد از یک روز طولانی دور هم جمع می‌کند. حالا، آشپزخانه با تمام زیبایی و گرما در مرکز خانه قرار می‌گیرد.

آشپزخانه‌ها طی چند دهه بسیار تغییر کرده‌اند، پس برنامه‌ریزی برای بازسازی و یا طراحی داخلی آشپزخانه‌ تان بسیار مهم است. پیشرفت‌های فناوری و تغییر جنبش‌های اجتماعی در ظهور آشپزخانه مدرن نقش بسزایی داشته است. تمرکز بسیار بیشتری روی خانه‌های برونگرا وجود دارد که به آشپزخانه ارتباط زیادی دارد؛ زیرا در آشپزخانه، همه می‌توانند در کنار هم باشند. مانند همه ترندهای طراحی مدرن، همانطور که نور طبیعی به به یک جنبه اساسی از نمای کلی و عملکرد فضای آشپزخانه تبدیل شده است، سبک‌های تمیز و ساده هم به سبک مورد علاقه صاحبان خانه‌ها تبدیل شده اند.

با مشاوره کارشناسان طراحی دکوراسیون داخلی منزل ، در اینجا ترندهای برتر طراحی آشپزخانه که انتظار داریم در سال 2020 شاهد آن باشیم، آورده شده است.

ترندهای دکوراسیون آشپزخانه

رنگ کابینت‌ها

رنگ‌های تیره بالاخره به کار می‌آیند و سفید کم کم از آشپزخانه‌ها خارج می‌شود!

رنگ کابینت‌ها

اگرچه کابینت‌های سفید یک ظاهر کلاسیک ایجاد می‌کنند که تقریباً در هر نوع سبک آشپزخانه قابل استفاده است، اما این رنگ کابینت به آرامی دارد از دور خارج می‌شود! انتظار می‌رود که رنگ سفید در طول سال 2020 محبوبیت خود را از دست بدهد. همچنین انتظار می‌رود جزیره‌های آشپزخانه‌ها در انواع رنگ‌های مختلف و یا رنگ‌های لکه‌ای چوب دیده شوند.

این سایه‌های رنگی جدید در رنگ‌های آبی و سبز بیشترین محبوبیت را دارند. علاوه بر این رنگ‌های الهام گرفته از طبیعت که رنگ‌هایی خنثی هستند، یک پالت رنگ دیگر جود دارد که راه خود را به داخل آشپزخانه باز می‌کند- رنگ‌های تیره درخشان مانند سیاه، آبی دریایی، سبز زمردی و حتی آلبالویی. این مسئله شما را شگفت زده می‌کند که کابینت‌های تیره برای آشپزخانه چقدر می‌توانند با ایجاد نمای چشمگیر و مجلل فضای داخلی آشپزخانه را بهبود بخشند.

حتما بخوانید: با انواع کابینت آشپزخانه مدرن آشنا شوید

سادگی در طرح‌، مصالح و بافت‌

در حالی که سبک‌هایی مانند خانه‌های مزرعه و مدرن قرن نوزده هنوز محبوبیت دارند، صاحبان خانه دیگر در زیبایی‌شناسی کلی، طرح‌ها و مصالح آشپزخانه‌ها بیشتر به دنبال سادگی هستند.

سادگی در طرح‌، مصالح و بافت‌

در حالی که سبک‌هایی مانند خانه‌های مزرعه و مدرن قرن نوزده هنوز محبوبیت دارند، صاحبان خانه دیگر در زیبایی‌شناسی کلی، طرح‌ها و مصالح آشپزخانه‌ها بیشتر به دنبال سادگی هستند. محیط‌های بدون استرس همان چیزی است که شما می‌خواهید وقتی به خانه می‌آیید با آن‌ها مواجه شوید، و استرس‌های زندگی روزمره خود را در آن‌ها را غرق کنید. این یعنی شما به دنبال سادگی هستید. ظاهر ساده با خطوط تمیز مدرن ساخته می‌شود. این ترند در سال 2020 بسیار محبوب است.

حذف کردن کابینت‌های دیواری فوقانی در چند سال گذشته ترند محبوبی بوده است، زیرا باعث باز شدن فضای بصری می‌شود و موجب می‌شود آشپزخانه بسیار بزرگتر و روشن‌تر به نظر برسد. همچنین این امکان را به شما می‌دهد تا با استفاده از فضای روی پیشخوان، بیشترین بازده را داشته باشید. البته همه می‌دانیم که به هر حال اکثر مردم نمی‌توانند به آنچه در قفسه های بالای کابینت قرار دارد دسترسی داشته باشند. اگرچه در صورت نیاز به فضای ذخیره‌سازی اضافه، قفسه‌های باز جایگزین مناسبی خواهند بود.

وقتی می‌گوییم ساده، منظورمان کسل کننده نیست. بنابراین، مصالح دارای بافت را در نظر بگیرید. اگر از قفسه باز استفاده می‌کنید، می‌توانید از چوب‌های برش خورده استفاده کنید تا عناصر طبیعی را به فضا بیاورید یا لوله‌های فلزی را وارد فضا ‌کنید تا روحیه‌ای صنعتی‌تر ایجاد کنید. کاشی‌های کف را از یک نوع سنگ طبیعی انتخاب کنید یا از نوعی از کاشی‌های پشت سینک استفاده کنید که که تراش‌های زیبا و طبیعی خورده باشند. این بافت‌های جالب بسیار متفاوت از مصالح معمولی جلاخورده یا براق هستند که در همه جا مشاهده می‌کنیم. حتی می‌توانید در این راستا، تغییراتی در سقف ایجاد کنید و از تیرهای چوبی در آن استفاده کنید.

کابینت‌های ذخیره‌سازی مواد غذایی

یکی از بزرگترین مشکلاتی که همه با کابینت آشپزخانه دارند، اتلاف فضای غیر ضروری است.
کابینت‌های ذخیره‌سازی مواد غذایی

نحوه ساخت قفسه‌های اصلی و کشوها فضای زیادی را هدر می‌دهد. از همه بدتر این که، فضای موجود برای برخی از مواد و وسایل بزرگتر بسیار کم است یا برعکس، بسیار بزرگ است و راهی برای ساماندهی درست و کارآمد فضا به شما جلوی پای شما نمی‌گذارد.

یکی از ویژگی‌های پایه یک آشپزخانه کاربردی، ذخیره‌سازی مواد غذایی است. اگر آشپزخانه در این زمینه ناکافی یا ناکارآمد باشد، با ناامیدی‌ها و چالش‌های بی‌پایان روبه‌رو خواهید شد. برای مقابله با این چالش‌های مربوط به ذخیره‌سازی، ما شروع به جستجوی راه حلهای بهتر برای ذخیره‌سازی در داخل کابینت‌ها کرده‌ایم. این راه حل‌ها می‌تواند شامل این موارد باشد: تقسیم کننده‌های کشوها برای کارد و چنگال وسایل آشپزی، لوازم جانبی برای ادویه‌جات و ترشی‌جات، تقسیم کننده‌های سینی، کانتینرهایی برای ماهیتابه‌ها و قوری‌ها، و همچنین کابینت‌های زباله برای قرار دادن زباله‌ها بازیافت، و یا کشوهای عمیق. این کار باعث می‌شود بتوانید غذاها، نوشیدنی‌ها و لوازم کوچک را راحت‌تر نگه دارید.

در سال 2020 نیز طیف وسیعی از گزینه‌های جدید ذخیره‌سازی مواد غذایی و وسایل در آشپزخانه وجود دارند که تمرکزشان بر کمتر کردن خستگی ناشی از زندگی روزمره و تلاش برای لذت بردن از آشپزی است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بازگشت به وبلاگ