سینک ظرفشویی مناسب آشپزخانه

بازگشت به وبلاگ
سینک ظرفشویی مناسب آشپزخانه

سینک ظرفشویی به یکی از اجزای کاربردی آشپزخانه تبدیل شده است. با این حال، می‌تواند زیبا هم باشد و در دکوراسیون و طراحی داخلی آشپزخانه تاثیر داشته باشد. هنگام خرید خانه، شما می‌خواهید که متریال بکار رفته در آن از کیفیت بالایی برخوردار باشد و با گذشت زمان آسیب نبیند.

انواع سینک های ظرفشویی

آشپزخانه معمولاً یکی از قسمت‌های خانه است که زیاد از آن استفاده می‌شود. شما هر روز در آشپزخانه در حال پخت و پز و شستشو هستید. به همین دلیل، باید وسایل آشپزخانه از کیفیت مناسبی برخوردار باشند.

سینک های از نوع استیل برای ظرفشویی

هنگام بررسی انواع مختلف سینک ظرفشویی، باید به سینک‌هایی که از استیل ضد زنگ ساخته شده‌اند، اشاره کنیم. همه ما می‌دانیم که این متریال مقاوم و بادوام است، زنگ نمی‌زند و دچار پوسیدگی نمی‌شود.

باید در نظر بگیرید که ظرفشویی در طول روز در معرض رطوبت زیادی قرار می‌گیرد و دائماً کثیف می‌شود. بنابراین شما باید بعد از هر بار استفاده آن را کاملاً تمیز کنید.

برای سینک‌های استیل ضد زنگ می‌توانید از هر نوع محصول چربی زدا و همچنین سفید کننده استفاده کنید. تمیز کردن استیل ضد زنگ آسان است. بنابراین نگران خراب شدن آن نباشید.

سینک های از نوع استیل برای ظرفشویی

سینک ظرفشویی با جنس کوارتز

به طور معمول، سینک‌های ظرفشویی فلزی هستند اما در بازار گزینه‌های دیگری هم وجود دارد که یکی از آن‌ها کوارتز است. این متریال قطعاً یک انتخاب زیبا و جالب توجه است.

بیایید برخی از ویژگی‌های آن را بررسی کنیم:

  1. سطح آن صیقلی و کاملاً صاف است و از کیفیت بالایی برخوردار است. در نتیجه کارآیی بسیار خوبی دارد و به راحتی خراب نمی‌شود. آسیب دیدن کوارتز سال‌ها طول می‌کشد.
  2. رنگ سیاه یا خاکستری کوارتز ظاهری خیره کننده ایجاد می‌کند. از جذابیت زیادی برخوردار است و شکل ظاهری آن با سینک‌های فلزی بسیار متفاوت است. اما کارآیی آن تغییر نکرده است.
  3. نیاز به مراقبت ویژه دارد. باید به این واقعیت اشاره کرد که شما باید در هنگام استفاده از این نوع سینک از بی‌احتیاطی خودداری کنید.
  4. رطوبت را جذب نمی‌کند و باکتری در آن رشد نمی‌کند. اما برای  اینکه در بهترین وضعیت حفظ شود باید آن را هر روز بشوئید و ضد عفونی کنید.

سینک های ماربل یا مرمر مصنوعی ظرفشویی

تا کنون، شما با دو نوع سینک ظرفشویی که بیشتر رایج هستند، آشنا شدید. اما نوع دیگری از سینک هم وجود دارد که آشنایی با آن خالی از لطف نیست.

سینک‌های ماربل خاص هستند. در اصل معمولی نیستند. دلیل اصلی این مسئله گران بودن این نوع سنگ است. با این حال، این سینک از نظر کارآیی همانند سایر سینک‌های ظرفشویی است.

ماربل ظرافت و تمایز را به نمایش می‌گذارد. معمولاً سفید و بسیار مقاوم است. بادوام است و به راحتی آسیب نمی‌بیند. کاربرد آن به عنوان سینک دستشویی بیشتر از ظرفشویی است.

سینک های ماربل یا مرمر مصنوعی ظرفشویی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بازگشت به وبلاگ