رازهای تزیین کاناپه

بازگشت به وبلاگ
رازهای تزیین کاناپه

در طراحی دکوراسیون داخلی منزل با اینکه لوازم تزئینی زیادی در اتاق نشیمن وجود دارد اما هیچ کدام مانند تزیین کاناپه به چشم نمی‌آیند.کاناپه یکی از بزرگترین لوازم منزل است که می‌توان روی آن به استراحت یا کارهای سرگرم‌کننده پرداخت. می‌توانید ایده‌های جالبی را در ارتباط با کاناپه خود در منزل به کار برید تا ظاهر زیباتری داشته باشید. به عنوان مثال می‌توانید از کوسن‌ها و میزهای مختلفی در رو و یا کنار کاناپه استفاده کنید و با این ترفندها به بهبود و انسجام فضای خانه کمک کنید. خوشبختانه انجام این ترفندها هزینه زیادی را برای شما در پی نخواهد داشت.

۱. به رنگ مبل خود توجه کنید

قبل از اینکه بخواهید چیز خاصی برای کاناپه خود بخرید حتما به رنگ آن دقت کنید.

هنگام خرید چند عکس مختلف (در چند مقطع روز که نور متغیر است تعدادی عکس بگیرید) از کاناپه خود به همراه داشته باشید تا بتوانید تصمیم بهتری هنگام خرید داشته باشید. در حال حاضر استفاده از کاناپه‌های خاکستری بسیار مرسوم است. کاناپه خاکستری هماهنگی خوبی با لوازمی که دارای رنگ‌های روشن و یا برجسته هستند، دارند.

به عنوان مثال استفاده از لوازم تزئینی با رنگ زرد و یا فیروزه‌ای روی کاناپه خاکستری بسیار مناسب است و این رنگ‌ها مکمل یکدیگر هستند. قهوه‌ای تیره هماهنگی خوبی با رنگ‌های روشن دارد. استفاده از این ترکیب رنگ همراه با قالیچه‌ها و پرده‌های رنگارنگ توصیه می‌شود. حتی رنگ قهوه‌ای می‌تواند با رنگ‌هایی مانند قرمز و یا سبز نیز خوب به نظر برسد. این دقیقا همان کاناپه‌ای است که هر کسی دوست دارد تا بعد از یک روز کاری طولانی روی آن استراحت کند.

استفاده از چرم مشکی نیز می‌تواند هیجان خاصی در فضای منزل ایجاد کند. در حالی که تقریبا هر رنگی به مشکی میاید اما باید لوازمی انتخاب کنید که با مبل چرم شما هماهنگی داشته باشند. به عنوان مثال از محصولاتی استفاده کنید که مات هستند و از محصولات درخشنده استفاده نکنید. همچنین می‌توانید از اشیای بافتنی در کنار مبل‌های چرم استفاده کنید.

به رنگ مبل خود توجه کنید

بیشتر بخوانیم: اصول و نکات رنگ آمیزی منزل

۲. استفاده از کوسن

هنگام زینت دادن به کاناپه، کوسن‌ها از اهمیت خاصی برخوردار هستند. با توجه به طرح‌ها و اندازه‌های مختلفی که این کوسن‌ها دارند می‌توانید طرح دلخواه خود را پیاده کنید. سعی کنید از کوسن‌ها در تعداد فرد و همچنین از کوسن‌هایی با اندازه‌های مختلف استفاده کنید. کوسن‌های بزرگتر را در کنار دسته کاناپه قرار دهید. یک کوسن خاص هم می‌تواند در وسط قرار گیرد.

استفاده از کوسن

۳. استفاده از پتوهای سبک

هر کسی دوست دارد هنگام خستگی روی کاناپه دراز بکشد و پتویی روی خود بکشد.

این پتو می‌تواند نقش تزئینی برای کاناپه را هم داشته باشد. استفاده از این پتوها روی کاناپه هنوز هم مرسوم است. می‌توانید پتوی خود را به صورت طولی تا کرده و آن را روی قسمت فوقانی کاناپه قرار دهید به نحوی که بخشی از آن روی دسته مبل قرار گیرد. همچنین می‌توانید این پتو را تا زده و در گوشه کاناپه قرار دهید. کوسن‌های خود را جلوی این پتو قرار دهید تا ظاهر بهتری داشته باشید.

استفاده از پتوهای سبک

۴. استفاده از یک میز در کنار کاناپه

اگر فضا به شما اجازه می‌دهد، استفاده از یک میز در کنار کاناپه می‌تواند علاوه بر بهبود دکوراسیون نقش کاربردی هم داشته باشد.

چون این میز در کنار دسته کاناپه قرار می‌گیرد بهتر است هم ارتفاع با آن باشد. از یک میز ساده استفاده کنید. میزهای کوچک و باریک انتخاب مناسبی برای این کار هستند. استفاده از یک گلدان یا سینی می‌تواند فکر مناسبی برای تزئین این میز باشد.

استفاده از یک میز در کنار کاناپه

بیشتر بدانیم: درباره نقاشی ساختمان با غلطک چه می‌دانید؟

۵. استفاده از لامپ

استفاده از لامپ‌های تزئینی در کنار کاناپه علاوه بر زیباتر کردن فضا برای افرادی که بسیار مطالعه می‌کنند یا می‌نویسند مناسب است.

این لامپ‌ها می‌توانند نور کافی را برای کارهای شما فراهم کنند. اگر مبل‌های شما به صورت L شکل و یا دایره‌ای به هم پیوسته هستند استفاده از لامپ در پشت این مبل‌ها گزینه بهتری است. استفاده از این لامپ‌های ایستاده در کنار کاناپه مد روز است و ظرافت خاصی را به دکور شما اضافه می‌کند.

استفاده از لامپ

۶. تزیین دیواری که در پشت کاناپه قرار دارد

دیوار و فضای پشت کاناپه را هنگام ایجاد تغییرات در دکوراسیون منزل فراموش نکنید.

اگر در پشت کاناپه شما دیواری قرار دارد می‌توانید از آن به بهترین شکل استفاده کنید. به عنوان مثال می‌توانید از یک آینه روی این دیوار استفاده کنید تا فضای شما بزرگتر به نظر برسد و همچنین نور بیشتری در اتاق منعکس شود.

نکته پایانی

کاناپه شما نقطه مرکزی اتاق نشیمن شماست.

باید به تزیین کاناپه توجه کنید و مطابق میل خود آن را تغییر دهید و یا لوازمی به آن اضافه کنید. بدین شکل می‌توانید سلیقه خود در تغییر دکوراسیون را به رخ دیگران بکشید. در این راه نکات حاضر در این مقاله قطعا به شما کمک خواهند کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بازگشت به وبلاگ