ترفندهای کوچک برای زیبا کردن اتاق نشیمن

بازگشت به وبلاگ
ترفندهای کوچک برای زیبا کردن اتاق نشیمن

اتاق نشیمن یکی از اتاق‌های محبوب در خانه‌ است. این اتاق جایی است که از مهمانان پذیرایی می‌شود و یا می‌توانید بعد از یک روز کاری طولانی در آن به استراحت بپردازید. همچنین می‌توانید در این اتاق سلیقه خود را در طراحی دکوراسیون داخلی منزل به دیگران نشان دهید. اتاق‌های نشیمن در اندازه‌های مختلفی وجود دارند و معمولا المان‌های استانداردی مانند کاناپه، میز پذیرایی و شاید بخشی برای سرگرمی و بازی در آن تعبیه شده است.

در حالی که المان‌های بزرگ مانند مبلمان و… نیز از اهمیت خاصی برخوردار هستند اما در حقیقت این جزئیات هستند که باعث می‌شوند اتاق نشیمن استثنایی به نظر برسد. اگر قصد دارید جزئیات بیشتری به فضای اتاق نشیمن خود اضافه کنید در این مقاله به چند مورد مناسب و محبوب اشاره خواهیم کرد.

روندهای روز طراحی اتاق نشیمن

توجه به روند روز طراحی به خصوص در طراحی و زیبا کردن اتاق نشیمن از اهمیت خاصی برخوردار است. خبر خوب اینکه با استفاده از المان‌های کوچک می‌توانید اتاق نشیمن خود را به روز نگه دارید و با تغییرات مد روز طراحی آن‌ را تغییر دهید. تکیه بر این المان‌ها یک روش عالی برای ایجاد تغییرات در طراحی اتاق نشیمن است، به خصوص زمانی که آمادگی تغییرات بزرگ را ندارید. در ادامه به این جزئیات خواهیم پرداخت.

به المان‌های تزیینی روی میز پذیرایی توجه کنید

فراموش نکنید که میز پذیرایی مرکز اتاق نشیمن شماست بنابراین باید المان‌هایی روی آن قرار دهید که چشم‌ها را به خود خیره کند. قطعات و لوازمی که روی این میز قرار می‌گیرند بخش مهمی از دکور اتاق نشیمن هستند. می‌توانید از رویه سنگی بر روی میز پذیرایی خود استفاده کنید تا این المان‌ها بیشتر به چشم بیایند. استفاده از شمع‌های بزرگ جزء مواردی هستند که هیچگاه از مد نمی‌افتند نیز یکی از ترفندهای زیبا کردن اتاق نشیمن است. شما نیز با استفاده از شمع‌هایی که رایحه مناسب دارند می‌توانید یک المان پذیرایی مناسب را به اتاق خود اضافه کنید.

به المان‌های تزئینی روی میز پذیرایی توجه کنید

استفاده از کوسن

کوسن‌های زیبا و مناسب را هر کسی دوست دارد. این کوسن‌ها در طرح‌ها و رنگ‌های مختلف در بازار موجود هستند. می‌توانید از این کوسن‌ها استفاده کنید و هرچند وقت یکبار و با توجه به مد روز آن را تغییر دهید. در حال حاضر استفاده از کوسن‌های بافته شده و منگوله‌دار که رنگ سال را نیز دارند می‌‌تواند پیشنهاد خوبی باشد.

استفاده از کوسن

بیشتر بدانیم: از رنگ آمیزی منزل چه می‌دانید؟

استفاده از قالیچه

اگر می‌خواهید از المانی استفاده کنید که واقعا به چشم بیاید، از یک قالیچه رنگی و درخشنده در اتاق نشمین خود استفاده کنید. با توجه به قیمت قالیچه‌ها این المان معمولا دیر به دیر عوض خواهد شد. سعی کنید رنگ این قالیچه در هماهنگی با رنگ کلی استفاده شده در اتاق شما باشد. اگر فکر می‌کنید قالیچه شما بیش از حد به چشم خواهد آمد می‌توانید از  قالیچه‌هایی با نقش‌ و نگار اشکال هندسی مانند شش ضلعی و یا مشبک (خانه به خانه)، که این اشکال در آن تکرار شده است استفاده کنید.

استفاده از طاقچه و یا قفسه‌های دکوری

با قرار دادن اشیاء کوچک درون این قفسه‌های دکوری می‌توانید آن‌ها را به صورت برجسته نمایش دهید. به عنوان مثال می‌توانید از گلدان‌ها و تابلوهای کوچک چوبی در این قفسه‌ها استفاده کنید. این المان‌های کوچک معمولا به خاطر وجود المان‌های بزرگ به چشم نمی‌آیند اما استفاده از این ققسه‌ها و جمع‌ کردن این قطعات کوچک در یکجا می‌تواند آن‌ها را برجسته کند. هنگام چینش، این قطعات را به تعداد فرد (سه‌تایی، پنج‌تایی و…) قرار دهید و سعی کنید المان‌های بزرگتر را در وسط قرار دهید. همچنین از نزدیک کردن این المان‌ها که آن‌ها را به هم ریخته نشان می‌دهد خودداری کنید و فاصله مناسبی بین آن‌ها برقرار کنید.

استفاده مناسب از لامپ

اگر کنار کاناپه خود یک میز دارید، اینجا بهترین جا برای قرار دادن یک لامپ است که می‌تواند بسیار به چشم بیاید. از آنجا که سبک طراحی مدرن میانه قرن ۲۰ دوباره محبوب شده است، می‌توانید از لامپ‌های سرامیکی و یا برنجی نیز استفاده کنید. اگر این طرح مورد علاقه شما نیست می‌توانید از آباژورهایی با رنگ‌های برجسته استفاده کنید. به هر حال حتما از لامپ، لوستر و یا آباژور  در میانه اتاق و یا کنار میز خود بهترین استفاده را کنید.

استفاده از آینه

شاید به آینه به چشم یک قطعه دکوری نگاه نکنید اما در حقیقت آینه‌ها در حقیقت دکور خوبی برای دیوارها هستند. آینه‌ها نه تنها نور را داخل اتاق شما پخش می‌کنند بلکه به عنوان یک نقطه مرکزی به چشم می‌‌آیند. حتی می‌توانید در صورت داشتن بودجه مناسب برای طراحی از آینه‌هایی کوچک در سایزهای مختلف در دیوار خود بهره بگیرید. با استفاده از آینه‌های کوچک در سایز و اشکال مختلف می‌توانید یک گالری کوچک روی دیوار درست کنید که حتما مهمان‌های شما آن‌ها را دوست خواهند داشت.

بیشتر بخوانیم: همه چیز درباره طراحی نمای ساختمان

استفاده از گلدان‌های تزئینی

استفاده از گلدان‌های تزئینی گاهی به فراموشی سپرده می‌شود اما استفاده از آن‌ها در کنار شومینه و یا طاقچه بالای آن می‌تواند بسیار زیبا باشد. هنگام انتخاب گلدان به شکل و اندازه آن دقت کنید تا مورد مناسب خود را پیدا کنید. سعی کنید این گلدان‌ها را نیز در دسته‌های فرد بچینید. می‌توانید درون این گلدان‌ها، گل نیز قرار دهید اما بدون گل نیز می‌توانند همچنان زیبا باشند.

اگر میز یا طاقچه‌ای برای قرار دادن گلدان ندارید می‌توانید از گدان‌های بزرگ کف زمین استفاده کنید. می‌توانید این گلدان‌ها را در گوشه اتاق خود قرار دهید. همچنین می‌توانید درون آن‌ها را با موادی مثل خزه نیز پر کنید تا زیباتر به چشم بیایند.

به علت وجود طرح‌های مختلف، پیدا کردن طرح مناسب اتاق نشیمن گاهی سخت به نظر می‌رسد. اما شما باید با توجه به بودجه و سلیقه خود اولیت‌های خود را در طراحی مشخص کنید. فراموش نکنید استفاده صحیح از جزئیاتی که در این مقاله به برخی از آن‌ها اشاره کردیم می‌تواند باعث زیبا و برجسته شدن اتاق نشیمن شما شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بازگشت به وبلاگ