مدل کاشی های بین کابینتی آشپزخانه

بازگشت به وبلاگ
مدل کاشی های بین کابینتی آشپزخانه

آشپزخانه یکی از مهم‌ترین بخش‌های هر خانه است و تاثیر زیادی روی دکوراسیون داخلی دارد. فضای بین کابینت‌ها از جمله قسمت‌های مهم هر آشپزخانه است که باید مورد توجه قرار گیرد. عناصری که برای پر کردن این فضا بکار می‌روند نقش زیادی در لوکس و زیبا به نظر رسیدن فضای آشپزخانه دارند.

این روزها از کاشی های بین کابینتی برای این فضا استفاده می‌شود که هماهنگ بودن آن‌ها با طراحی داخلی آشپزخانه از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

کاشی بین کابینتی چیست؟‌

کاشی بین کابینتی به کاشی‌هایی گفته می‌شود که فضای بین کابینت‌های بالا و پایین آشپزخانه را پر می‌کنند. کاشی ‌های بین کابینتی نقطه کانونی آشپزخانه به شمار می‌روند که آن‌ها هم مانع کثیف شدن دیوار می‌شوند و هم در انعکاس نور و بزرگ یا کوچک نشان دادن محیط نقش دارند.

چند نوع کاشی بین کابینتی وجود دارد؟

در حال حاضر انواع کاشی های بین کابینتی تولید و روانه بازار شده‌اند که در اینجا به برخی از آن‌ها اشاره می‌کنیم:

کاشی مدرن:

این محصولات به صورت ساده و طرح‌دار تولید می‌شوند. کاشی‌های مدرن از تنوع بالایی برخوردار هستند و می‌توان از آن‌ها برای انواع کابینت استفاده کرد.

کاشی سفید:

برای خرید کاشی‌های سفید باید به دو نکته توجه کرد. استفاده از این کاشی‌ها برای آشپزخانه‌های کوچک بسیار مناسب است و به بزرگ‌تر نشان دادن فضا کمک می‌کند. اما به دلیل رنگ روشنی که دارند به سرعت در فضای آشپزخانه کثیف می‌شوند و باید به طور مرتب تمیز شوند.

کاشی طرح‌دار:

انواع مختلفی از کاشی های بین کابینتی طرح‌دار در بازار وجود دارند که می‌توان از آن‌ها برای آشپزخانه‌هایی با متراژهای مختلف استفاده کرد. هر چقدر ابعاد آشپزخانه بزرگتر باشد می‌توانید از کاشی‌هایی که طرح‌های ریزتری دارند استفاده کنید.

بیشتر بخوانید: مشاهده به روزترین طرح های جدید نقاشی ساختمان

کاشی طرح دار برای کاشی های بین کابینتی

کاشی شیشه‌ای:

کاشی شیشه‌ای سطح براقی دارد و مثل کاشی سفید نور را منعکس می‌کند و فضای آشپزخانه را بزرگ و دلباز نشان می‌دهد. اما بر خلاف کاشی سفید راحت‌تر تمیز می‌شود.

کاشی استیل:

جنس این کاشی‌ها فلز ضد زنگ و بیشتر اوقات آلومینیوم است. کاشی‌های استیل از ورق‌های نازکی تشکیل شده‌اند که با استفاده از چسب یا پیچ‌های کوچک روی دیوار قرار داده می‌شوند. برای تمیز کردن این محصولات می‌توان از آب گرم و دستمال میکروفایبر استفاده کرد. کاشی‌های استیل در برابر حرارت و آب مقاوم اما در برابر خراش آسیب‌پذیر هستند.

کاشی چینی و سرامیکی:

در برابر خراش، حرارت و آب مقاوم بوده و رایج‌ترین محصولی هستند که در فضای بین کابینت‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرند. این نوع کاشی‌ های بین کابینتی به راحتی  تمیز می‌شوند و استفاده از آن‌ها مقرون به صرفه است.

کاشی کامپوزیتی:

کامپوزیت‌ها از یک سوم رزین و دو سوم مواد معدنی و در طرح‌ها و شکل‌های مختلف ساخته می‌شوند. کاشی کامپوزیتی بسیار بهداشتی است و تمیز کردن و مراقبت از آن راحت است. با این حال، این کاشی‌ها در برابر خراش و حرارت مقاوم نیستند و اگر پشت اجاق گاز نصب شوند ممکن است بسوزند.

کاشی گرانیتی:

از گرانیت براق برای آشپزخانه‌هایی که محیط سنتی دارند و از گرانیت مات برای آشپزخانه‌های مدرن استفاده می‌شود. کاشی بین کابینتی گرانیتی به راحتی تمیز می‌شود و در برابر خراش مقاوم است اما معمولاً قیمت بالایی دارد.

در خرید کاشی های بین کابینتی باید به چه نکاتی توجه کرد؟

کاشی ‌های بین کابینتی از اجزای مهم آشپزخانه محسوب می‌شوند. آن‌ها نه تنها از دیوار در برابر لکه‌های آب و روغن محافظت می‌کنند، بلکه در زیبایی هم نقش دارند. رنگ، طرح و اندازه این کاشی‌ها باید با فضای کلی آشپزخانه هماهنگ باشد.

در خرید کاشی های بین کابینتی باید به چه نکاتی توجه کرد؟

نکات مهمی که باید برای خرید این محصولات مورد توجه قرار گیرند، عبارتند از:

انتخاب رنگ مناسب برای کاشی بین کابینتی:

رنگ مهم‌ترین موضوعی است که باید در هنگام انتخاب کاشی آشپزخانه مورد توجه قرار گیرد. رنگ کاشی باید به صورتی باشد که هم فضا را بزرگ و روشن نشان دهد و هم با سایر اجزای آشپزخانه هماهنگ باشد.

شما می‌توانید برای انتخاب رنگ کاشی از کابینت‌ها کمک بگیرید. اگر در بخشی از کابینت‌ها رنگ متضاد وجود دارد می‌توانید برای کاشی‌ از همین رنگ استفاده کنید.

بیشتر بخوانید: رنگ آمیزی منزل به صورت تخصصی توسط رایاکو

مقاومت در برابر ضربه و حرارت:

تمام عناصری که در آشپزخانه استفاده می‌شوند دائماً در معرض حرارت و برخورد اجسام مختلف قرار دارند. کاشی های بین کابینتی هم از این قاعده مستثنی نیستند. به همین دلیل، باید محصولاتی انتخاب شوند که هم در برابر حرارت و هم در برابر برخورد اجسام نوک تیز مقاوم باشند.

هماهنگ بودن با ابعاد آشپزخانه:

کاشی های بین کابینتی تاثیر زیادی در بزرگ یا کوچک جلوه دادن ابعاد آشپزخانه دارند. اگر ابعاد کوچک است بهتر است به جای کاشی‌های تیره، از رنگ‌های روشن و به ویژه سفید استفاده کنید؛ زیرا رنگ‌های روشن نور را منعکس می‌کنند و باعث می‌شوند فضا بزرگتر به نظر برسد.

اگر سقف آشپزخانه کوتاه است از کاشی های بین کابینتی عمودی استفاده کنید تا با ایجاد خطای دید سقف بلندتر نشان داده شود.

هماهنگ بودن با صفحه روی کابینت:

همان‌طور که گفتیم کاشی آشپزخانه باید با طراحی و سایر اجزا هماهنگ باشد. صفحه روی کابینت یکی از بخش‌هایی است که هماهنگ بودن آن با کاشی بین کابینتی جلوه زیبایی به فضای آشپزخانه می‌بخشد. چون هر دوی این عناصر در کنار هم قرار داشته و به نوعی‌ مکمل یکدیگر هستند. به عنوان مثال، اگر برای صفحه روی کابینت از رنگ‌های تیره استفاده کرده‌اید بهتر است رنگ کاشی‌ های بین کابینتی روشن باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بازگشت به وبلاگ