چگونه ویلای مناسبی برای خرید انتخاب کنیم؟

بازگشت به وبلاگ
چگونه ویلای مناسبی برای خرید انتخاب کنیم؟

افراد برای خرید ویلا دو کار را می‌توانند انجام دهند:

  1. می‌توانند از طریق اینترنت و سرچ در سایت‌های مختلف خرید و فروش ویلا تصاویر و اطلاعات مربوط به ویلا را ببینند و با مدیران و مشاوران هماهنگی لازم را جهت بازدید ویلا انجام دهند.
  2. دومین کاری که می‌توانند انجام دهند، خرید به‌صورت حضوری است به‌طوری‌که افراد بدون هیچگونه هماهنگی با سایت‌های خرید و فروش ملک و ویلا به صورت اتفاقی راهی سفر شده  و جهت خرید ویلا به یکی از بنگاه‌های معاملات ملکی مراجعه می‌کنند.

اگر فرد خریدار روش اول را انتخاب کند باید دقت و توجه خویش را بیشتر کند زیرا افراد و مدیرانی هستند که متاسفانه صداقت شغلی ندارند و با قرار دادن تصاویر رنگ و لعاب‌دار از طراحی نمای ساختمان و اغراق در تصاویر ویلا خریداران را مجذوب چنین موقعیتی می‌کنند، همچنین گاهی با قیمت‎گذاری مناسب و گاها زیر قیمت واقعی در افراد جاذبه ایجاد کرده و آن‌ها را راهی سفر به شهر مورد نظر می‌کنند. در این شرایط است که افراد می‌بینند موقعیت مکانی و جغرافیایی و همچنین قیمت ویلا واقعی نمی‌باشد و این امر موجب از دست رفتن اعتمادشان نسبت به مدیران و مشاوران و همچنین اتلاف وقت و انرژی می‌شود.

اگر خریداران روش دوم را انتخاب کنند باید به چند نکته توجه کنند، باید همواره به این نکته توجه کنند که در مکان مورد نظر  حداقل و حداکثر قیمت ویلاها چه مقداری است تا فریب بنگاه‌هایی که با نصب بنر تبلیغاتی و قیمتی غیر واقعی می‌خواهند مشتری جذب کنند را نخورند، مثلا در شمال کشور در مناطق توریستی مانند نوشهر، نمک آبرود و سلمان‌شهر ویلای حدود 30 تا 50 میلیون نداریم .

یک ویلای خوب چه ویژگی‌هایی دارد ؟

زمان خرید ویلا توجه به این نکته نیز ضروری می‌باشد که بدانیم: یک ویلای خوب چه ویژگی‌هایی دارد؟

  • شهر محل ساخت ویلا
  • دسترسی ویلا به فضاهای رفاهی و بهداشتی
  • قدمت ویلا از نظر سن و سال
  • امکانات اولیه ویلا
  • آب و هوای آن منطقه
  • اینکه سازه براساس بافت منطقه مورد نظر طراحی شده یا خیر؟
  • دیوارها و درب های حفاظتی ویلا

مواردی هستند که در هر ویلایی باید مورد بررسی قرار گیرد.

علاوه بر این موارد زیبایی، شکل ظاهری و نمای بیرونی ساختمان ویلایی نیز مدنظر اکثر مشتریان و خریداران قرار می‌گیرد.

در هنگام خرید ویلا باید به این نکته توجه کنید که به هیچ عنوان با فروشنده وارد مذاکره نشوید بلکه قبل از آن که اقدامی برای خرید انجام دهید حتما با فردی با تجربه و مجرب مشورت کنید تا احساسی وارد عمل نشوید، عدم توجه به این نکته ممکن است دردسرهای زیادی را برای خودتان و فروشنده ایجاد کند.

یک ویلای خوب چه ویژگی‌هایی دارد ؟

چگونه ممکن است با خرید ویلا سود کنیم؟

اولین توصیه به خریداران محترم این است که ویلایی را برای خرید انتخاب کنید که هنگام فروش آن در آینده به مشکل برنخورید و بتوانید ویلایتان را با قیمت بالاتر از قیمت خرید آن به فروش برسانید. یک سری ویلاها را ویلای ممنوعه می‌نامیم، به‌طوری‌که خریدار باید این ویلاها را بشناسد تا از خرید آن‌ امتناع ورزد. معمولا در سایت‌های املاک نکات و آموزش‌هایی در این ‌باره آورده شده که خریداران می‌توانند با مراجعه به این سایت‌ها از این آموزش‌ها بهره‌مند شوند. پس از مطالعه و تحقیق در این‌مورد باید به ویلایی برای خرید فکر کرد که تمام شرایط یک ویلای ایده‌آل و آینده‌دار را داشته باشد و بعد‌ها در هنگام فروش شما را دچار مشکل نکند. اگر بخواهید به صورت گسترده و همگانی در نظر بگیرید باید در جستجوی ویلایی در بهترین شهرهای شمال از جمله نوشهر، نمک آبرود، رویان و… که به عنوان پر فروش‌ترین ویلاهای شمال کشور هستند، باشید چرا که طرفداران زیادی دارند و فروش این ویلاها درآینده کار ساده و بدون مشکلی می‌باشد، اما باز همه چیز بستگی به بودجه خریدار دارد. نکته بعدی برای خرید ویلا این است که اطراف ویلا زمین خالی و ساخته نشده وجود نداشته باشد، دلیل این توصیه این است که شخصی که زمین را در آینده می‌خرد ممکن است بخواهد آپارتمان یا ویلای چند طبقه بسازد.

چگونه ممکن است با خرید ویلا سود کنیم؟

بیشتر بخوانیم: از دکوراسیون داخلی منزل ایرانی چه می‌دانید؟

تعیین بودجه مورد نیاز

هنگامی که هدف‌تان از خرید ویلا مشخص شد، مقوله‌ی بودجه مناسب برای خرید ویلا مطرح می‌شود، چرا که ویلاهای متنوعی در مناطق مختلف کشور وجود دارد که می‌توانید بر اساس بودجه‌ای که دارید به خرید آن‌ها اقدام نمایید. از این رو می‌بایست ابتدا هزینه‌ای که می‌توانید برای خرید ویلا در نظر بگیرید را مشخص کنید. توجه به این نکته ضروریست که برخی از ویلاها به دلیل قیمت ارزان در نقاط مختلف شهر ممکن است به گونه‌ای باشد که شما را برای خرید وسوسه کند. در اینجا شما باید حتما علت ارزانی آن ویلا را جویا شوید این مورد ممکن است به دلیل نداشتن اسناد و مدارک مشخص باشد که ویلا را با قیمت پایین به فروش گذاشته‌‍‌‌اند یا حتی ممکن است دلایلی وجود داشته باشد که از دید شما پوشیده است، پس توصیه می‌کنیم حتما با فردی با تجربه مشورت کنید تا اطلاعات شما در این خصوص کامل شود و بتوانید انتخاب درست و مناسبی داشته باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بازگشت به وبلاگ