چگونه اتاق نشیمن خود را با فضایی بهاری آراسته کنیم؟

بازگشت به وبلاگ
چگونه اتاق نشمین خود را با فضایی بهاری آراسته کنیم

اتاق نشیمن بیشترین فضای منزل را به خود اختصاص می‌دهد و دیزاین و طراحی آن بسیار قابل توجه است.

علاوه بر تفریحات خارج از خانه، فصل بهار، فصل دکوراسیون داخلی خانه ، نوسازی و تعمیرات هم هست. با اینکه اغلب افراد پس از زمستان توجه خود را به حیات و فضای بیرون از خانه متمرکز می‌کنند، اما توجه به فضای داخل خانه نیز در این فصل ضروری است. با مرتب‌کردن و پاکسازی لوازم منزل و همچنین تغییر دکوراسیون، می‌توانید فضای جدیدی را در خانه خود ایجاد کنید. در این مقاله قصد داریم به روش‌هایی بپردازیم که به کمک آنها می‌توانید فضایی نو و سرزنده را در اتاق نشیمن خود در فصل بهار ایجاد کنید.

از رنگ‌های روشن استفاده کنید

برای تکمیل و هماهنگی با رنگ‌های طبیعی بیرون از منزل در فصل بهار، می‌توانید از رنگ‌های روشن و سرزنده در خانه خود استفاده کنید. استفاده از رنگ‌های با طروات نه تنها باعث بهبود فضای اتاق نشیمن شما خواهد شد، بلکه به حال و هوای افراد منزل نیز نشاط می‌بخشد. با اضافه کردن ترکیبی از گل‌های رنگی نیز می‌توانید فضایی دلربا در اتاق نشیمن ایجاد کنید.

از رنگ‌های روشن استفاده کنید

استفاده از قالیچه‌هایی با رنگ روشن

شاید برخی استفاده از قالیچه را ضروری ندانند اما قالیچه‌ها اقلامی زیبا و درخشنده در زیر پاها هستند. خوشبختانه قالیچه‌ها خیلی نیازی به ست شدن با بقیه لوازم منزل را ندارند. کافیست از رنگ‌ها و طراح‌های رایج و محبوب استفاده کنید تا فضای اتاق نشیمن خود را جذاب‌تر کنید.

استفاده از قالیچه‌هایی با رنگ روشن

بیشتر بدانیم: همه چیز درباره نقاشی ساختمان با غلطک

سقف خانه را آراسته کنید

برای سالها، هنگام طراحی و دکوراسیون، سقف منزل مورد غفلت واقع می‌شد.

اما اکنون روندهای جدید نقاشی خانه، سقف خانه را نیز مد نظر قرار می‌دهند تا در اتاق نشیمن به خوبی به چشم بیاید. با استفاده از طرح‌های مختلف و ترکیبی از رنگ‌های تیره و روشن، سقف خود را برجسته کرده و به نمایش بگذارید.

سقف خانه را آراسته کنید

تغییر قاب تابلوهای نقاشی

تابلوهای هنری در هر زمانی زیبا هستند.

اما با گذشت زمان احتمالا برای شما نیز یکنواخت می‌شوند و آن اثر اولیه را ندارند. برای اینکه سرزندگی و تازگی را به آنها بازگردانید می‌توانید قاب آنها را تغییر دهید. تغییر قاب این تابلوها می‌تواند فورا فضای اتاق و دید شما به آنها را تغییر دهد.  با صرف کمی هزینه بیشتر می‌توانید این تابلوها را به کلی تغییر دهید و تابلوهای جدید بخرید. تبدیل عکس‌های شخصی خود،در لحظات خاص زندگی مانند عروسی یا تولد، به تابلو و قرار دادن آن در اتاق نشیمن نیز دوباره در حال مد شدن است. شما نیز می‌توانید از این تکنیک استفاده کنید.

تغییر قاب تابلوهای نقاشی

تغییر چیدمان اتاق نشیمن

یکی از روش‌های جان بخشیدن دوباره به اتاق نشیمن، تغییر چیدمان آن است.

با انباشتن وسایل در یک گوشه از جذابیت اتاق خود کم خواهید کرد. در عوض سعی کنید وسایل را در جای‌جای اتاق نشیمن خود به روشی سازماندهی شده پخش کنید همچنین نیازی نیست تمام اشیاء را در کمد و یا صندوق‌ها پنهان کنید. بلکه می‌توانید از قفسه‌های دکوری استفاده کنید تا یک فضای هنری در اتاق نشیمن خود ایجاد کنید. می‌توانید عکس‌ها، وسایل تزئینی و لوازم دیگر را به نحوی جذاب در آن قرار دهید.

تغییر چیدمان اتاق نشیمن

کمدها را رنگ کنید

پوششی از رنگ می‌تواند هرچیزی را تغییر دهد و نشاط و سرزندگی را به اتاق نشیمن شما اضافه کند.

البته هنگام رنگ‌آمیزی باید هوشمندانه عمل کنید و از رنگ‌های مکمل استفاده کنید. اگر خیلی به ترکیب رنگ‌ها وارد نیستید از چند رنگ ساده و مقرون به صرفه به صورتی مینیمال استفاده کنید. رنگ‌ کردن کمدهای خانه یکی از روش‌های رایج نوسازی است. استفاده از رنگ‌های ملایم و ظریف می‌تواند ایده خوبی برای رنگ کردن و نوسازی کمدها باشد. ترکیب رنگ‌هایی که کنتراست زیادی دارند روشی مناسب برای جلب توجه افراد است. می‌توانید از این رنگ‌ها برای رنگ‌‌آمیزی کابینت‌های آشپزخانه خود نیز استفاده کنید.

کمدها را رنگ کنید

بیشتر بخوانیم: اصول طراحی نمای بیرونی ساختمان

بگذارید مبلمان شما به چشم بیاید

هنگام بازسازی و تغییر چیدمان اتاق نشیمن ، مبلمان‌ها نقش مهمی را ایفا می‌کنند.

مبلمان‌ می‌تواند زیبایی خاصی را با جزئیات بیشتر به خانه شما اضافه کند. می‌توانید فراتر از کارآیی نشستن به مبلمان خانه خود نگاه کنید و با اضافه کردن مثلا یک صندلی به گوشه خانه خود به روشی موثر و مقرون به صرفه دکور خانه خود را تکمیل کنید. روندهای طراحی دکوراسیون در سال ۲۰۲۰ به سمت استفاده از مبلمان حصیری و چوبی در اتاق نشیمن گرایش دارد. با این حال سعی کنید دکور خانه خود را یکدست و یکپارچه نگاه دارید.

بگذارید مبلمان شما به چشم بیاید

دوباره پرده‌ها را بیاویزید

پرده‌ها بخش بسیار مهمی از اتاق نشیمن هستند.

از پرده‌های رنگی و نازک روی پنجره‌ها استفاده کنید تا مطمئن شوید نور کافی به خانه می‌رسد. استفاده از پرده‌های گلدار و ظریف می‌تواند انتخاب خوبی باشد با این حال استفاده از پرده‌های تک رنگ و ساده نیز اشکالی ندارد. اگر سقف اتاق نشیمن شما کوتاه است، می‌توانید به نحوی هوشمندانه از پرده‌های راه‌راه استفاده کنید تا سقف اتاق را بلندتر نشان دهد. همچنین به گفته متخصصین طراحی، نصب کردن پرده بالاتر از نقطه معمول، می‌تواند دیوار و سقف شما را بلندتر نشان دهد.

دوباره پرده‌ها را بیاویزید

از آینه‌ها بهره بگیرید

استفاده از آینه‌ها می‌تواند علاوه بر زیبایی، محیطی سرزنده را در اتاق شما ایجاد کند.

به خصوص اگر فضای اتاق شما کمی تاریک است، استفاده از آینه‌ها بسیار کارساز خواهد بود. اگر اتاق شما دارای میزان نور طبیعی کمی می‌باشد، می‌توانید از آينه‌ها بهره بگیرید تا همین میزان نور کم را در فضای اتاق شما پخش کنند. اما گاهی باید بدانید چطور از این آینه‌ها در اتاق خود استفاده کنید. نباید آینه‌ها را درست روبه‌روی پنجره‌ها آویزان کنید. این کار باعث می‌شود که نور به بیرون از منزل بازگردد. در عوض سعی کنید که آینه‌ها را در زاویه‌ای عمود نسبت به پنجره‌های خانه خود نصب کنید.

از آینه‌ها بهره بگیرید

از گل‌ها و گیاهان استفاده کنید

اغلب افراد دوست دارند که به به گل‌ها و گیاهان باغچه بیرون از منزل بپردازند.

اما می‌توانید این گل‌ها و گیاهان را به داخل منزل نیز وارد کنید. آوردن گل و گیاهان داخل منزل بسیار در حال رایج شدن و گسترش است که علاوه بر ایجاد فضایی سالم، فضایی جذاب و مطبوع را در خانه ایجاد می‌کند. همچنین افزایش این گل‌ها و گیاهان در منزل می‌تواند کیفیت هوای داخل خانه را نیز افزایش دهد. این گیاهان هوای اطراف را فیلتر کرده و گازهای مضر را از اتاق نشیمن و آشپزخانه شما جذب کنند. از انواع مختلف گل‌ها و گیاهان می‌توانید در منزل خود استفاده کنید. با این حال اگر وقت لازم برای نگهداری و رسیدگی به این گل‌ها را ندارید می‌توانید از گل‌ها و گیاهان مصنوعی استفاده کنید.

از گل‌ها و گیاهان استفاده کنید

نورپردازی صمیمانه‌ای ایجاد کنید

نیازی به گفتن نیست که نور بخش اساسی هر محیطی است.

باید طوری لامپ‌ها را قرار دهید که نور کافی به خانه و به خصوص به گوشه‌های اتاق نشیمن برسد. استفاده از اقلام روشنایی مانند حباب‌های دکوری و…به دور لامپ‌ها باعث می‌شوند که نور به صورتی ملایم و آرامش‌بخش ساطع شود و فضایی صمیمانه و گرم را ایجاد کند. خاطرتان باشد که اتاق نشیمن شما اولین فضایی است که توجه مهمانان تازه‌وارد را جلب می‌کند پس باید به آن اهمیت ویژه‌ای بدهید.

نورپردازی صمیمانه‌ای ایجاد کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بازگشت به وبلاگ