راهنمای جامع استفاده از پنجره های برقی در سقف

بازگشت به وبلاگ
راهنمای جامع پنجره های برقی

قصد نصب پنجره های برقی روی سقف را دارید؟ راهنمای ما همه مواردی که برای داشتن یک انتخاب صحیح نیاز دارید را بررسی می کند.

اگر قصد دارید پنجره های سقفی در خانه خود نصب کنید، مدل برقی سقفی انتخاب مناسبی است. در حالی که پنجره های معمولی سقفی راهی ایده آل برای رساندن نور به مناطقی از خانه است که توسط پنجره های معمولی به راحتی قابل دسترسی نیستند، استفاده از پنجره های برقی سقف یک قدم جلوتر می رود و باعث می شود باز و بسته کردن آنها که بعضاً کمی دشوار است، بسیار آسان شود.

پنجره های سقفی دستی یا برقی؟

پنجره های برقی سقفی را می توان با استفاده از یک پنل روی دیوار یا کنترل از راه دور باز و بسته کرد. بعضی از این پنجره ها به سنسورهای خودکار آب و هوا نیز مجهز هستند. اگر دسترسی به پنجره سقف سخت باشد، احتمالا دسترسی به پرده و کرکره ها هم دشوار خواهد بود. بنابراین لازم است گزینه استفاده از پرده و کرکره برقی سقفی اتوماتیک در نظر گرفته شود.

اگرچه پنجره های دستی سقف ساده ترین و ارزان ترین راه حل هستند، اما همیشه عملی نیستند. در بسیاری از مکان ها، مانند سقف های بلند یا بالای پله ها، دسترسی به این پنجره ها بسیار دشوار است. پس اگر می خواهید پنجره سقف را باز کنید، یا باید از یک وسیله مانند میله استفاده کنید یا پنجره های برقی سقف را انتخاب کنید.

پنجره های سقفی دستی یا برقی

پنجره برقی سقف چطور کار می کند؟

پنجره های برقی سقف به یک موتور الکتریکی احتیاج دارند که باید در جایی قابل دسترسی قرار گیرد، اگرچه گاهی این موتور در سازه پنجره پنهان می شود. همچنین باید یک سوئیچ وجود داشته باشد که با استفاده از سیم به صفحه سوئیچ متصل شده است، البته انواع بی سیم پنجره های برقی هم وجود دارد.

آیا باید پنجره برقی بی سیم را انتخاب کنید؟

انتخاب بین وسایل خانه بی سیم یا سیم دار مانند استفاده از ترموستات در گرمایش خانه، سیستم های هشدار و پلتفرم رسانه یکی از تصمیمات روز در مورد خانه است.

نصب سوئیچ بی سیم بسیار راحت تر است اما به نظر می رسد از اطمینان کمتری برخوردار است، اگرچه با بهبود کیفیت Wi-Fi و بلوتوث، این عدم اطمینان این روزها کمتر احساس می شود. سوئیچینگ بی سیم به یک واحد دستی نیاز دارد که با باتری کار می کند، بنابراین این باتری ها هر از چند گاهی نیاز به تغییر دارند.

پنجره سقف برقی بی سیم

آیا پنجره های سقف باید سنسور باران داشته باشند؟

بیشتر پنجره های سقف با دهانه اتوماتیک سنسورهای باران را به عنوان یک امکان ارائه می دهند. این سنسورها در واقع صفحات فلزی کوچکی هستند که بارندگی را تشخیص داده و پس از تشخیص بارش باران به طور خودکار پنجره سقف را می بندند.

کیفیت این سنسورها با هم متفاوت است. بررسی کنید که آیا سنسورهایی که انتخاب می کنید سایر شرایط آب و هوایی مانند برف یا تگرگ را نیز تشخیص می دهند یا خیر. بعضی از سنسور ها تحت این شرایط همچنان باز می مانند.

آیا می توان پنجره های سقف دستی را به برقی تبدیل کرد؟

بله، اگرچه نصب و راه اندازی آن به برق و سوئیچینگ نیاز دارد که ممکن است کمی درد سر بازسازی داشته باشد، حتما درباره میزان کار و تغییر مورد نیاز در مورد پنجره های خانه خودتان با فروشنده یا نصب کننده پنجره ها مشورت کنید.

طراحی دکوراسیون داخلی خانه از جمله مواردیست که نیاز به متخصص خود در این زمینه دارد، بنابراین برای ایجاد تغییرات در دکوراسیون خود با ما در تماس باشید تا از تجربه کارشناسان خبره ما بهره مند شوید.

تبدیل پنجره های سقف دستی به برقی

پنجره سقف برقی هوشمند چیست؟

یکی از گزینه های پیشرفته تر در دنیای پنجره های اتوماتیک سقف، ماژول کنترل آب و هوا Velux Active است که با توجه به درجه حرارت داخلی، رطوبت و سطح CO2، پنجره ها و پرده ها را باز و بسته می کند.

این مدل های سقفی و پرده های خودکار را می توان توسط یک اپ تلفن هوشمند نیز کنترل کرد. به این ترتیب، کنترل پنجره بیشتر شبیه ترموستات روی رادیاتور است، بدین ترتیب که موقعیت آن توسط الگوریتمی ساده تعیین می شود که برای پاسخگویی به برخی از حالت های از پیش تعریف شده – یعنی دما یا کیفیت هوای داخلی –  برنامه ریزی شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بازگشت به وبلاگ